Aktualności

 • Nowe ceny internetu

  2013-05-14 18:06:25

  Od dnia 15.05.2013 wprowadziliśmy nowe taryfy i prędkości dla usługi dostępu do sieci internet. Oferta dostępna dla mieszkańców Kielc oraz okolic. Szczegóły w dziale Internet

   

  Czytaj więcej

 • Przerwa w zasilaniu

  2011-05-16 09:35:11

  Komunikat PGE Dystrybucja

  Przerwa w dostawie energi elektrycznej w dniach: 16-17.05.2011

  Kielce ul. Batalionów Chłopskich od nr 211 do 283 oraz od 246 do 316 w godzinach 8.00 – 16.00

  Czytaj więcej

 • Problemy z zasilaniem.

  2011-01-17 13:13:52

  W dn. 17.01.2011r. wystąpiła awaria w zasilaniu z tego powodu nastąpiły zakłócenia i przerwy w dostępie do sieci internet w godzinach 11.00-12.30.

  Czytaj więcej

 • PIT - Rozlicz internet bez faktury.

  2011-01-05 13:12:14

  Do skorzystania z ulgi internetowej od przyszłego roku wystarczy dowód wpłaty.

   

  Zakłada tak nowelizacja ustawy o PIT, która wchodzi w życie 1 stycznia 2011 r. – To bardzo korzystne zmiany, dzięki którym więcej osób będzie mogło skorzystać z ulgi internetowej. Zmiany będą się odnosić do rozliczenia dochodów osiągniętych w 2011 r. Oznacza to, że zeznanie za 2010 r. złożymy jeszcze na dotychczasowych zasadach – mówi Anna Misiak, doradca podatkowy w MDDP.

   

  Korzystne zmiany

   

  – Podatnicy nie będą już musieli gromadzić faktur VAT za 12 miesięcy. By skorzystać z preferencji, wystarczy np. otrzymane od operatora zbiorcze zestawienie będące dowodem opłaty. Poza tym z ustawy wykreślono zapis, że ulga dotyczy wydatków z tytułu użytkowania sieci w lokalu będącym miejscem zamieszkania. Oznacza to, że osoby korzystające z tzw. Internetu mobilnego, za pośrednictwem telefonu komórkowego czy laptopa, bez problemu będą mogły uwzględnić te wydatki w rozliczeniu rocznym – mówi Jacek Bajson, doradca podatkowy i dyrektor w TPA Horwath.

   

  Obecnie warunkiem odliczenia jest posiadanie faktur VAT oraz dowodów ich zapłaty przez nabywcę usługi. W praktyce taki zapis sprawia sporo kłopotów np. tym podatnikom, którzy otrzymują rachunki wyłącznie w wersji elektronicznej, gdyż nie są to faktury w rozumieniu przepisów ustawy o VAT. Ten sam problem dotyczy rachunków, które operator udostępnił do pobrania na swojej stronie internetowej.

   

  Zgodnie z nowelizacją dokument stwierdzający poniesienie wydatków musi zawierać: dane identyfikujące kupującego (czyli nabywcę usługi) i sprzedającego (czyli operatora), rodzaj zakupionej usługi (czyli dostęp do sieci) oraz kwotę zapłaty.

   

  – Wystarczające do odliczenia ulgi będzie posiadanie dowodu opłaty za Internet na swoje nazwisko. Akceptowana będzie każda forma, np. dowód opłaty na poczcie czy potwierdzenie dokonania przelewu bankowego, także przez Internet. Jednak składając zeznanie za 2010 r., trzeba będzie jeszcze mieć wszystkie faktury VAT – mówi Anna Misiak.

   

  Wydatki w e-kawiarni

   

  Za 2011 r. będzie można też bez problemu odliczyć wydatki na korzystanie z sieci poza miejscem zamieszkania podatnika. Zakończy to spory dotyczące tzw. mobilnego Internetu, gdyż część organów podatkowych uważała, że w takim przypadku nie ma prawa do ulgi.

   

  – Podatnicy będą też mogli bez przeszkód odliczyć udokumentowane wydatki na korzystanie z kawiarni internetowej. Jednak w tym przypadku konieczne będzie przedstawienie faktury, gdyż tylko tak można zidentyfikować nabywcę usługi – dodaje Anna Misiak.

   

  Eksperci podkreślają, że nadal na fakturze wystawionej przez operatora powinny być podane dane dwojga małżonków, jeśli oboje chcą skorzystać z ulgi. W przypadku gdy operator dostarcza w pakiecie usługę obejmującą łącznie np. Internet, telewizję i telefon, powinien też podać odrębną cenę za Internet.

   

  – Każdemu z małżonków, którzy wspólnie korzystają z Internetu, przysługuje odrębny limit odliczenia wynoszący 760 zł. Jednak by uniknąć sporów z fiskusem, powinni zadbać, by na fakturze wystawianej przez operatora znalazły się dane obojga – mówi Jacek Bajson.

   

  – Jeżeli operator podaje zbiorczą opłatę za cały pakiet, trudno jest określić cenę za Internet. Urząd skarbowy może wtedy zakwestionować odliczenie – twierdzi Anna Misiak.

   

  Monika Pogroszewska

  Rzeczpospolita

  Żródło podatki.wp.pl

  Czytaj więcej

 • Faktury za internet

  2011-01-05 13:05:37

  Od 1 stycznia 2011 roku przedsiębiorcy będą mogli wysyłać faktury drogą elektroniczną bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, czy drukowania. 17 grudnia 2010 r. minister finansów w porozumieniu z ministrem spraw wewnętrznych i administracji podpisał stosowne rozporządzenie.

  Rozporządzenie w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej (Dz.U. Nr 249 poz. 1661) jest odpowiedzią na apele przedsiębiorców o dopuszczenie do obrotu gospodarczego faktur VAT drukowanych po otrzymaniu drogą elektroniczną. Ich postulat poparł wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, który w piśmie przesłanym do Ministra Finansów 20 lipca 2010 r. wystosował prośbę o zmianę stanowiska w tej sprawie.

  Dotychczas trzema akceptowalnymi formami faktur były: tradycyjne papierowe, e-faktury opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym lub e-faktury wysyłane za pomocą zamkniętej sieci elektronicznej wymiany danych (EDI).

  Nowe przepisy usprawnią przepływ tych dokumentów, zmniejszą wydatki na opłaty pocztowe, nakłady na materiały biurowe i archiwizację. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze podatników.

   

   

  Zgodnie z wytycznymi rozporządzenia od 1 stycznia 2011 r. faktury mogą być przesyłane, w tym udostępniane, w formie elektronicznej w dowolnym formacie elektronicznym pod dwoma warunkami. Pierwszym jest zapewnienie autentyczności pochodzenia i integralności treści faktury. Drugim – uzyskanie zgody kontrahenta na taką formę dystrybucji. Takiej zgody (oświadczenie woli) będzie można udzielić zarówno tradycyjnie, jak i w formie elektronicznej.

  Faktury wysłane w formie elektronicznej będzie można przechowywać w dowolny sposób w podziale na okresy rozliczeniowe, zapewniając:

  1. autentyczność pochodzenia, integralność treści i czytelność tych faktur od momentu ich wystawienia do czasu upływu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego;
  2. łatwość ich wyszukiwania; 
   oraz
  3. bezzwłoczny dostęp do faktur organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej na żądanie, zgodnie z odrębnymi przepisami.

  E-faktury można będzie przechowywać również w innym kraju UE, pod warunkiem zapewnienia do nich organowi podatkowemu dostępu online.

  Więcej informacji: Ministerstwo Finansów

   

  Zródło: vat.pl

   

   

  Czytaj więcej

 • Wesołych Świąt

  2010-12-24 11:13:42

  Wesołych Świąt - Kliknij aby powiększyć!

  Czytaj więcej

 • Nowa stawka podatku VAT - abonament bez zmian

  2010-12-24 11:00:02

  Szanowni Państwo!

  W związku ze zmianą od 1-go stycznia stawki VAT z 22% na 23% informujemy, że opłata abonamentowa za internet nie ulegnie zmianie!

  Z poważaniem

  Łukasz Janus

  Czytaj więcej

 • Przerwa w dostępie do internetu.

  2010-12-24 10:55:15

  Od dnia 8 grudnia 2010 godz. 13.30 do dnia 9 grudnia 2010 godz. 16.00 z przyczyn niezależnych od nas (brak zasilania w energię elektryczną) nastąpiła przerwa w dostępie do internetu dla mieszkańców Kielc ul. Malików części ul. Batalionów Chłopski oraz ulicy Skrajna i Kolejarzy.

  Czytaj więcej

 • ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

  2010-03-30 19:20:07

   

  Kielce, 29.03.2010

   

  Informacja o zmianie konta bankowego

   

  Firma SKYDATA.PL informuje, że od dnia 01.03.2010 uległ zmianie rachunek bankowy, na który należy dokonywać opłaty za nasze usługi.

  Dotychczasowy numer konta traci swoją ważność z dniem 31.03.2010.

   

  Nowy numer konta: Bank PEKAO S.A. 32 1240 4416 1111 0010 3047 2742

   

  Z wyrazami szacunku:

  Łukasz Janus

   

  tel. 601254633

  fax (41) 335 00 18

  GG: 40969

   

  Czytaj więcej

 • Najnowsze promocje na dostęp do sieci internet.

  2009-06-30 21:17:16

  Aktualne Promocje:

  Instalacja za 1pln – Jeżeli jesteś klientem innego dostawcy internetowego i zdecydujesz się na przyłączenie do sieci SKYDATA.pl otrzymasz 2 miesiące abonamentu w cenie 1zł. W przypadku kiedy posiadasz odpowiednie urządzenia do odbioru sygnału radiowego za aktywację zapłacisz tylko 1zł. Jeżeli urządzenia nie są Twoją własnością (stanowią własność dotychczasowego operatora) przy podpisaniu umowy na 24 miesiące za instalację, aktywację i urządzenia zapłacisz 1zł!

  Promocja jest ważna do odwołania.

   

  Promocja testowa – testuj nasz internet bez zobowiązań. Twój internet działa nie tak jak należy częściej go nie ma niż jest? Boisz się podpisać kolejną umowę bez przetestowania działania usługi? W takim przypadku ta oferta jest skierowana do Ciebie. Posiadając własny sprzęt podłączasz się do sieci SKYDATA i testujesz przez dowolny okres. Więcej szczegółów dotyczących tej promocji otrzymasz podczas kontaktu telefonicznego z naszym sprzedawcą.

  Promocja jest ważna do odwołania.

   

  Promocja bez zobowiązań – Jeżeli korzystasz z internetu okazjonalnie lub często wyjeżdżasz poza dom skorzystaj z możliwości podłączenia bez zawierania długoterminowej umowy. Jedyne co potrzebujesz to własny sprzęt bezprzewodowy. W przypadku braku sprzętu dobierzemy dla Ciebie odpowiedni zestaw do połączenia z siecią SKYDATA.pl. Każda instalacja wymaga zastosowania innego sprzętu skontaktuj się z nami przeprowadzimy pomiar i określimy koszt zakupu sprzętu, który bezpłatnie zamontujemy! Korzystając z tej promocji możesz bezpłatnie zawiesić dostęp do sieci internet na okres nie krótszy niż jeden miesiąc. Masz pełną kontrolę nad wydatkami związanymi z Internetem. Możesz w każdej chwili zrezygnować z usługi bez żadnych konsekwencji.

  Promocja jest ważna do odwołania.

   


  Promocja dla aktualnych klientów
  – Jeżeli jesteś już naszym klientem i jesteś zadowolony z naszych usług poleć nas Swoim znajomym. Za każde nowe przyłączenie z Twojego polecenia otrzymasz upust na jeden miesięczny abonament dostępu do sieci internet w wysokości 50%. Polecanie nas to czysty odczuwalny zysk!


  Promocja nieograniczona czasowo ani ilościowo.

  Czytaj więcej